KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14023370
nr 1402 3370
Arvid Öström
(1889-1955), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 36x29cm, yttermått inklusive ram: 45x37cm
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
måndag 7 juni 2021
kl 20:06:23
Arvid Öström
Läs mer om Arvid Öström